CZY WARTO?

GŁÓWNE ZALETY

Idealnie gładka powierzchnia sufitu to marzenie większości osób będących na etapie remontowania domu czy mieszkania. Naprawa starej powierzchni stropu, zwłaszcza tej zniszczonej i mocno zaniedbanej, to często kosztowny i bardzo czasochłonny proces. Tradycyjną metodę tynkowania starych powierzchni wyparła konstrukcja podwieszonego sufitu, będąca dziś najczęściej wybieraną przez ekipy remontowe metodą maskowania starych powłok. My wychodzimy na przeciw tym rozwiązaniom jako silny konkurent dla regipsów - sufit napinany, który kusi estetyczną i równą powierzchnią przypominającą taflę lustra.

DLA NIEZDECYDOWANYCH

Kilka dodatkowych informacji dla tych, którzy się jeszcze wahają

Szeroki wachlarz rozwiązań. Powierzchnię sufitu napinanego możemy spersonalizować, dopasowując kolor i wzór do charakteru naszego wnętrza. Najbezpieczniejszym wyborem będzie sufit napinany biały, niemniej dużym powodzeniem cieszą się bardzo efektowne sufity lustrzane czarne czy granatowe, wprowadzające nowoczesny klimat w pomieszczeniu. Powierzchnię sufitu napinanego możemy również pokryć nadrukiem w wybranym przez nas wzorze (np. kwiatowym czy geometrycznym) lub obrazkiem 3D, dzięki któremu optycznie powiększymy pokój.

Odporność na wodę, ogień i kurz. Sufity napinane to nie tylko wysoce estetyczne rozwiązanie – ich powłoka jest bardzo przemyślana i niezwykle praktyczna. Po pierwsze, sufit napinany jest całkowicie wodoszczelny. Powierzchnia jest szczelna i wytrzymała, nawet w przypadku zalania właściwej części starego sufitu – szacuje się, że sufit jest w stanie utrzymać ciężar równy 100 litrom wody. Co więcej, sufit napinany zapobiega rozwojowi wilgoci, a co za tym idzie – pleśni i bakterii, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń i chorób domowników. Powierzchnia sufitów napinanych jest również odporna na ogień. W razie pożaru opóźni zatem rozprzestrzenianie się płomieni na resztę pomieszczeń. Należy również wspomnieć o łatwości w utrzymaniu w czystości – kolejnej ważnej zalecie takiego rozwiązania.

Doskonała akustyka. Sufit napinany z perforacją stopniowo pochłaniania fale dźwiękowe, przez co idealnie wygłusza.

Alternatywa dla regipsów. Sufity napinane są lekkie i nie obciążają stropu. Na dodatek nie obniżają tak mocno poziomu pomieszczenia jak konstrukcja z płyt kartonowo-gipsowych.

Sposób na oświetlenie. W suficie napinanym warto zamontować punktowe oświetlenie lub opaskę led. Lampy w duecie z błyszczącą i idealnie gładką taflą sufitu oryginalnie rozświetlą całe pomieszczenie. Wiązki światła będą rozproszone po całym wnętrzu, tworząc trójwymiarową i oryginalną iluzję.

NAPINAMY.EU

Tak, warto...

WYTRZYMAŁY

SZYBKI MONTAŻ

DARMOWA WYCENA

WODOODPORNY

15 LAT GWARANCJI

BEZPYŁOWY MONTAŻ

Sufit napinany, zwany także lustrzanym, jest rodzajem sufitu podwieszanego, który montuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu. Obniża się w ten sposób wysokość pomieszczenia, maskując jednocześnie nierówną i nieestetyczną powierzchnię starego stropu. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć idealnie gładką fakturę sufitu, często niemożliwą do uzyskania na drodze tradycyjnego tynkowania.

CO TO JEST SUFIT NAPINANY?

OGNIOODPORNY

ZMYWALNY

BRAK PĘKNIĘĆ

NAPINAMY.EU © 2019